Полезные статьи

16.02.2009 - Електричні котли та опалення електрикою. Плюси і мінуси. Оглядова стаття.

Зазвичай електричні котли використовуються для опалення невеликих приміщень або як резервне джерело теплопостачання в комбінації з котлом на іншому виді палива. Це компактні, безшумні, екологічні, недорогі в монтажі котли. Тільки споживана електроенергія дорога.

Електричні котли та опалення електрикою. Плюси і мінуси. Оглядова стаття.
 
Зазвичай електричні котли використовуються для опалення невеликих приміщень або як резервне джерело теплопостачання в комбінації з котлом на іншому виді палива. Це компактні, безшумні, екологічні, недорогі в монтажі котли. Тільки споживана електроенергія дорога.

Зазвичай використовуються комбінації:

  • дизельний котел плюс електричний котел. Стандартна комбінація, захищають Вас від «раптово» закінчився в Новорічні свята солярки, замерзлої в паливопровід солярці (яку Вам продавали звичайно ж як зимову, «Евростандарт»), забившогося димоходу і засміченого паливного фільтра (котел то новий, лише три роки працює, навіщо його чистити?) і т.д.
  • газовий котел плюс електричний котел. Комбінація часто використовується «незавершеними газ». Тут відразу краще не прорахуватися з термінами газифікації Вашого об'єкта (особливо важливо при великих будівлях) і вирішити, може відразу поставити наддувный котел і використовувати його до певного часу з дизельним пальником?
  • Твердопаливний котел плюс електричний котел. Дуже гарна комбінація, що дозволяє отримати комфортну температуру в будинку і зекономити гроші. Вдень і увечері Ви підкладаєте дрова в топку, а вночі, коли тверде паливо прогорить, автоматично почне працювати електричний котел, зігріваючи будинок і споживаючи електроенергію по «нічним» тарифом.
  • У деяких ситуаціях, коли немає можливості використовувати газ або солярку, електрикою опалюються будівлі до кількох тисяч метрів. Найчастіше така ситуація складається в межах міста, де проти дизельного палива «повстануть» екологи, а проводити газ найчастіше коштує величезних грошей або просто немає технічної можливості. Для цього використовують електричні котли потужністю до 300 кВт, при необхідності поєднуючи їх в каскад.

Електрика чи дизельне паливо?

Вибираючи казан, нам часто задають питання, а чим вигідніше опалюватися: електроенергією або дизельним паливом? Давайте розглянемо всі особливості та нюанси встановлення та експлуатації даного обладнання.

По-перше, для встановлення електричного котла Ви повинні володіти необхідною виділеної електричною потужністю. Для того, щоб зрозуміти, скільки кіловат необхідно для опалення Вашого будівлі, використовуйте приблизну формулу 1 кВт на 10 м.кв., при висоті стелі до 3 метрів. У багатьох садових товариствах на будинок виділяється всього 4 кВт. Подальшу потужність пропонується викупити.

Необхідність пристрої димоходу і топлівохраніліща для дизельного котла і відсутність усього цього у електричного котла. Вартість капіталовкладень в систему опалення на базі електрокотлу значно нижче рідкопаливного.

Безшумність роботи у електричного котла і Турбірованная пальник у надувного котла. Якщо димар рідкопаливного котла, який працює щодо шумно, конструктивно проходить біля спалень, ми рекомендуємо встановити шумоглушник.

Компактні розміри електричного котла, можливість настінного розміщення і відсутність необхідності в окремому приміщенні котельні. Все необхідне для роботи системи - розширювальний бак і циркуляційний насос - вже вбудовані в котел. Поряд з котлом на рідкому паливі можна розмістити ємність для палива не більше 500 літрів. Для більшої кількості необхідно передбачити окреме приміщення з хорошою витяжкою і можливістю під'їзду паливозаправника. Та й сам рідкопаливний котел Ви навряд чи поставите на кухні. Знадобиться окреме приміщення. І чим більше будинок, тим більше виправдані ця витрати. Все ж таки кіловат енергії від спалювання солярки дешевше кіловата тепла від електричної потужності.

Дизельний котел вимагає чищення, тобто регулярного обслуговування кваліфікованими фахівцями, а це від 400 до 600 доларів на рік.

Хочу зазначити, що і той і інший тип котлів найкраще застосовувати з погодозалежної автоматикою, економлячи гроші та отримуючи комфортне опалення і відсутність протягів через відкриті кватирки.

Виробники електричних котлів.

З виробників можна рекомендувати чеську фірму Dakon, що представляє на нашому ринку модель електричного котла PTE.

Особливості котлів Dakon PTE:

  • котли PTE-L до 10 кВт виробляються як у трифазному, так і в однофазному виконання;
  • котли PTE оснащені розширювальним баком 12 л, циркуляційним чотиришвидкісним насосом WILO, фільтром, запобіжним клапаном; котли PTE-M і PTE -37 ... 60 - циркуляційним чотиришвидкісним насосом і фільтром, котли РТЕ-L - тихо працюють контакторами, більш розробленої сигналізацією режиму експлуатації;
  • автоматичне регулювання роботи котла;
  • котли понад 7 кВт оснащені двоступеневої регулюванням, а понад 16 кВт - триступінчатої регулюванням потужності;
  • котли PTE до 30 кВт виробляються також у варіанті виконання без розширювального бака і клапана безпеки.

Отже, можна сказати, що опалення електрикою є екологічним, мінімізує початкові витрати на обладнання та монтажні роботи і не вимагає великого простору для установки.