Полезные статьи

Як правильно відібрати воду на аналіз.

При відборі проби води для хімічного аналізу слід використовувати пластикову тару об'ємом 1.5 літра простої, питної або дистильованої води. Не слід використовувати пляшки з-під ароматизованих солодких напоїв!

Перед тим, як набрати воду, її необхідно попередньо пролити протягом 5-10 хвилин. Це необхідно робити для того, щоб уникнути попадання в зразок застояної води.

Пляшку і пробку перед пробовідбору кілька разів ретельно промивають зсередини тією водою, яку будуть брати на аналіз. При цьому миючі засоби використовувати не можна!

Набирати воду бажано тонкою цівкою і по стінці пляшки. Такий спосіб відбору дозволяє зменшити насщеніе води кілородом повітря і, як наслідок, запобігає протікання хімічних реакцій.

Воду рекомендується налити в пляшку під «шийку» і щільно загорнути пробку. Наявність повітря під пробкою може призвести до спотворення результатів аналізу.

Якщо неможливо відправити до лабораторії пробу зразу після відбору, то її слід зберігати в холодильнику не більше 24 годин (максимум 48 годин).

Пробу води при необхідності забезпечити супровідним документом із зазначенням:

  • Місця відбору: область, район, селище (місто, вулиця, будинок)
  • Джерела води: колодезная, джерельна, артезіанська зі свердловини, водопровідна
  • Часу і дати відбору: число, місяць.

При пробовідборі води мікробіологічний аналіз слід використовувати скляний стерильний флакон (обсягом не менше 0,5 літра), який можна отримати в лабораторії. При цьому необхідно дотримуватися наступні умови:

  • Водопровідний кран перед взяттям проби обпекти полум'ям, протерти спиртом
  • Пролити воду сильним струменем протягом 5-10 хв
  • Чистими руками відібрати зразок води, не хапаючись за «шийку» у стерильний флакон і щільно закрити його стерильною пробкою
  • Бажано пробу в цей же день привезти в лабораторію.