Полезные статьи

Труби і батареї.

Підрахувати заочно, скільки коштів знадобиться на систему трубопроводів, практично неможливо. Поперше, у наші дні використовується маса матеріалів: мідь, ПВХ та інші види пластику, у тому числі металопластик, які суттєво відрізняються за ціною. По-друге, будинок дому не рівня: складні архітектурні форми можуть збільшити витрати на установку трубопроводів і батарей в 3-5 разів. Щоб визначити приблизну вартість обладнання, слід звернутися з планів поверхів будинку до інженерів.

Необхідно враховувати і те, чим будуть заповнені труби - водою або антифризом, а також яким чином рідина буде циркулювати по трубах - за допомогою електронасоса чи ні.

Димар

У тих, хто вирішив встановити котел, що працює за принципом горіння (на газі, солярці або твердому паливі), з'являється ще одна стаття витрат - димар. Тут все це залежить від матеріалу і поверхового плану будинку. Класичний варіант - цегляний димар. Потрібен якісний шамотний цегла, спеціальний розчин і хороший майстер. Всередину труби бажано зробити вставку з одностінний нержавіючої сталі. Інший варіант - збірний керамічний димар типу Шидлось, збирає з готових керамічних блоків зі вставками з нержавіючої сталі (або з нержавіючої двостінних сталі з утеплювачем усередині). Найдешевший димохід у настінних котлів, коли продукти згоряння можна виводити прямо через стіну будинку.

Порівняльна вартість встановлення опалювальних систем і витрат при їх використанні
(без урахування труб, батарей і димоходу)

Тип КОТЕЛЬНО ватість обладнання для будинку площею 100 кв. м, вартість підключення, витрати на опалення будинку взимку + обігрів води на одного людини, додаткове обладнання магістральних.

ГАЗ від 10 800 грн. Підведення газу - близько 54 000 грн. за 40 м (звичайна такса для розводки газу в Київський області). Узгодження, підключення і введення в експлуатацію - близько 13 000 грн. Найнижчі. Сплачується за тарифом «газ з пристроєм АОГВ »14,5 руб. / кв.м по соціальних норм, 25,83 руб. / кв.м надлишків (по Київський області) + 33,64 руб. за нагрівання води.

Система труб і батарей, димар ЕЛЕКТРИЧНИЙ Котел від 9 000 грн. Дольова участь в електромережах + Вступний внесок -- від 67 500 грн. Найдорожче. Оплата електрики по лічильнику плюс за додаткову потужність - близько 3 500 грн. на місяць.

Система труб і батарей ДИЗЕЛЬ Котел плюс топлівохраніліще - від 27 000 грн. Узгодження не потрібно - система автономна Дорожче магістрального газу. Близько 2500 грн. на місяць Система труб і батарей, димохід, вентиляція Газгольдер (зріджений газ) Котел + підземне газове сховище - від 121 000 грн. Узгодження не потрібно -- система автономна. Дорожче магістрального газу, але дешевше від солярки. Близько 1000-1500 грн. на місяць. Додаткова оплата за сервісне обслуговування -- від 135 грн. на місяць.

Система труб і батарей, димохід ПІЧНЕ ОПАЛЕННЯ Від 4 000 руб. за сучасну «Буржуйку», від 12 000 грн. за цегляну піч, узгодження не потрібно, 1 кубометр дров - від 400 грн. У середньому потрібно 4 куб. м на місяць (тобто від 1600 грн.) Пристрій труби, ізоляція і монтаж «Буржуйки» - від 5 500 грн.

ЕЛЕКТРИЧНІ КОНВЕКТОРИ Від 3 000 грн. Узгодження не потрібно Витрата електрики залежить від характеристик приладів.

Не вимагається КОТЕЛ НА ТВЕРДОМУ ПАЛИВІ (вугілля, торф і т. п.) Від 9 500 грн. Узгодження не потрібно -система автономна. Трохи дешевше електрики. Близько 3 000 грн. на місяць Система труб і батарей, димар, об'ємне сховище для палива.